Увага: скарлатина!

  • 27.12.2019

За повідомленням ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України", станом на 23 грудня протягом тижня 42 мешканці Полтавщини захворіли на скарлатину, що на сім більше, ніж на попередньому тижні.

За останні два тижні спостерігається стабільне зростання захворюваності, що у три рази перевищила середній багаторічний показник.

Втім, медики стверджують, що це періодичний, раз на три роки, підйом захворюваності. Найбільше випадків захворювання зафіксували у великих містах регіону: Полтаві та Кременчуці, відповідно 19 і 12 хворих.

Скарлатина – це висококонтагіозне, тобто дуже заразне, гостре інфекційне захворювання, яким хворіють переважно діти, зазвичай у віці 2-10 років.

Це заразне захворювання викликається бета-гемолітичним стрептококом типу А, тим самим, що спричиняє ангіну та деякі інші захворювання горла. Основною причиною скарлатини є розмноження на тлі зниження імунітету бактерій в області зіву і мигдалин. Небезпека зараження зростає в осінньо-зимовий період. Джерелом зараження є людина, яка хворіє на скарлатину або є носієм стрептококів. Інкубаційний період скарлатини триває до 12 днів. Інфікована людина є джерелом поширення інфекції протягом трьох тижнів з моменту появи перших ознак захворювання.

Скарлатиною можна заразитися повітряно-крапельним шляхом, через іграшки та побутові предмети, через продукти харчування.

Від скарлатини не існує вакцини. Аби не заразитися, лікарі рекомендують дотримуватися правил особистої гігієни, проводити дезінфекцію особистих речей, регулярно виконувати вологе прибирання і провітрювання приміщень, а також обмежувати перебування в місцях масового скупчення людей.

Детальніше про симптоми та профілактику за посиланням