Безпечна засмага: як вберегтися від шкідливого випромінювання

  • 03.07.2017

Вирушаючи до моря або річки, з друзями на дачу або в ліс, навіть просто перебуваючи під променями сонця в міських умовах, не можна забувати про вплив ультрафіолету на шкіру. Без спеціального захисту замість привабливої і рівної засмаги ви ризикуєте отримати почервоніння і запалення, опіки і облізлу шкіру, зайву пігментацію.

Купуючи засіб для засмаги, треба враховувати індивідуальні особливості своєї шкіри. Існують чотири основних типи, які характерні для українців.

Фототип шкіри №1

У її власників досить світла шкіра, часто з веснянками, очі блакитні або зелені, волосся світле чи руде. Така шкіра майже не засмагає, а миттєво згоряє. Для того, щоб шкіра не червоніла і пізніше не злазила, перебувати під сонцем без захисних засобів можливо не більше 5 хв. Людям, що відносяться до даного типу, потрібно підбирати сонцезахисні засоби із ступенем захисту — від SPF 40.

Фототип шкіри №2

Шкірка світла, іноді з веснянками, очі у такої людини світло-блакитні, сіруваті, зелені або карі, волосся світле або руде. У таких людей шкіра засмагає лише злегка, і теж страждає від почервоніння і опіків. Перебувати під сонцем без захисних засобів можна лише 10 хвилин. Для захисту шкіри від шкідливого сонячного випромінювання застосовуйте засоби для засмаги зі ступенем захисту SPF20 або SPF30.

Фототип шкіри №3

Шкіра світла зі смаглявим відтінком, очі у її власника коричневі, волосся каштанове або темно-русяве. Люди цього типу засмагають до золотистого або шоколадного відтінку, але все одно можуть отримати легкий опік. Засмагати можливо тільки вранці або після обіду не довше 20 хвилин. А для того, щоб придбати більш смаглявий відтінок шкіри, не отримавши при цьому опіки, потрібно застосовувати засоби для засмаги зі ступенем захисту SPF15.

Фототип шкіри №4

Шкіра смаглява, очі коричневі, волосся будь-якого кольору. Люди цього фототипу засмагають рівно і майже ніколи не обгорають. Хоча все ж рекомендується засмагати не довше 30 хвилин, не боячись отримати опіки. Рекомендовано використовувати засоби для засмаги зі ступенем захисту SPF10.

 

Сонцезахисні засоби доступні в декількох варіантах

1. Крем, лосьйон або емульсія для засмаги. Краще вибирати засіб зі ступенем захисту SPF 40-50, особливо, якщо перебуваєте на сонці з 10:00 до 16:00.

2. Олія для засмаги. Відмінний зволожуючий засіб, що допоможе отримати рівномірну засмагу. Олія легко наноситься, рівномірно лягає. Хоча явний недолік - захищає менш надійно, ніж крем або лосьйон для засмаги.

3. Спрей-термозахист для волосся або кондиціонер-олія для волосся. Виходячи на сонце, варто наносити на волосся захисний засіб. Це допоможе врятувати волосся від ламкості, зневоднювання, посічених кінців і тьмяності.

4. Бальзам для губ. Його можна наносити як самостійно, так і в якості основи основу під помаду чи блиск. Зверніть увагу, освіжати губи бальзамом варто кожні 1-1,5 години, аякщо п'єте, їсте або перебуваєте у воді - частіше.

Красивої та безпечної Вам засмаги!