31 травня - Всесвітній день без тютюну

  • 31.05.2017

Підтримайте Всесвітній день без тютюну та спробуйте хоча б на один день відмовитись від цигарок!

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. Та на жаль, проблема не зникла і боротьба з нікотином триває.

Цікавий факт: Під час експедицій Колумба індіанці дарували їм тютюнові листя, які використовувалися для куріння та жування, як лікарські препарати. Сам Колумб не оцінив цю рослину, а ось один з його моряків Родеріго де Перез привіз з експедиції звичку палити.

В Україні палить близько 11,5 млн жителів, з них — 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більше половини всіх курців викурили свою першу сигарету у віці до 12 років.

Негативними наслідками тютюнопаління є серцево-судинні захворювання, захворювання органів дихання, рак легень, інші види раку.

Сьогодні ми знаємо про існування успішних і затрато-ефективних методів лікування. Серед них: нікотинова жувальна гумка, пластир та назальний спрей (аерозоль для носа).

Сьогодні — саме той день, коли можна стати на захист здорового способу життя, заради чистого повітря та звільнення легень від тютюнового диму.

Бережіть своє здоров'я!